Releases Week 5
Begin februari brengt meteen al enkele leuke titels met zich mee! Dante's Inferno, Karaoke Revolution, Star Trek Online, Astroboy… Man, er komt weer van alles aan. Uiteraard zou je gek worden als we alles hieronder gingen bespreken, dus hebben we er drie hele mooie titels uit gekozen. De volledige releaselijst vind je onderaan.
Final Fantasy: Crystal Chronicles: The Crystal Bearers (Wii)
De scheiding van het huwelijk tussen Nintendo en Square-Enix is alweer lang geleden. Jaren terug ging de Japanse RPG ontwikkelaar vreemd met Sony en liet Nintendo een lange tijd links liggen. De PlayStation kreeg talloze topgames, waaronder het legendarische spel Final Fantasy VII. Voor Nintendo's consoles maakte Square-Enix geen spellen meer... totdat op een dag een ware Final Fantasy game voor de GameCube werd aangekondigd! Zoals altijd speelde deze game, Final Fantasy Crystal Chronicles, zich af in een geheel nieuwe universum met nieuwe helden en nieuwe dreigingen. Goed om te zien dat Square-Enix en Nintendo elkaar weer liefhebben!
Nu is het duizend jaar later. Nou ja, het is maar een paar jaar later. Maar qua verhaallijn zijn we duizend jaar verder. In het geheel alternatieve en fantasievolle universum staan de zogenaamde "Crystal Bearers" centraal. Deze Crystal Bearers hebben bijzondere gaven waardoor ze zowel geliefd als gevreesd zijn. Zoals je misschien al wel verwacht speel jij één van deze Crystal Bearers; Layle. Jij bewaakt met je magische gaven een gigantisch vliegend passagiersschip, één van de vele tekenen van technische evolutie die over de duizend jaar die zijn verstreken. Wanneer het schip wordt aangevallen door duistere wezens begint je avontuur en reis je van hot naar her voor onvergetelijke spektakels.
Je eerste missie sluit direct perfect aan bij de titel van de serie: eindeloze fantasie. Je spring namelijk uit je eigen luchtschip om in je val te schieten op de vijand. Een mooi uitgedokterd gevecht dat smaakt naar meer. En meer kan je verwachten in deze game: The Crystal Bearers bevat veel real-time actie, in tegenstelling tot turn-based gevechten van de GameCube voorganger.
Grafisch gezien lijkt het spel nauwelijks nog op vorige Final Fantasy: Crystal Chronicles games. De ietwat schattige personages zijn vervangen door iets stoerdere en realistischere karakters. Daarnaast is de "duizend jaar" door de tijd goed zichtbaar: zwaarden zijn vervangen door geweren en kastelen zijn nu vliegende schepen. En natuurlijk zijn de graphics an sich ook beter. Ook wij zijn verder in de toekomst! Qua look en feel zal de game echter weer lekker als een fijn Square-Enix spel aanvoelen.
Halen of niet? Wij zijn in ieder geval positief! Topontwikkelaar Square-Enix heeft lang gewerkt aan deze Final Fantasy game voor de Wii en toonde ons reeds mooie plaatjes en vette gevechten. Het verhaal wordt ongetwijfeld weer erg uitgebreid, zoals we dat gewend zijn. Of Final Fantasy Crystal Chronicles: The Crystal Bearers daadwerkelijk zo geweldig is lees je natuurlijk binnenkort in de review op GameParty. ~ Maarten Jalink
Bestel Final Fantasy: Crystal Chronicles: The Crystal Bearers bij GameParty!
Dante's Inferno (360/PS3/PSP)
Dante's Inferno haalt zijn inspiratie niet uit een film, boek of een gebeurtenis uit de geschiedenis, maar uit een driedelige poëzieserie van dichter Dante Alighieri, La Divina Commedia genaamd. Het eerste deel, Inferno, beschrijft hoe Dante afdaalt naar de hel om de liefde van zijn leven uit de duivelse klauwen van Lucifer te bevrijden. Dante's Inferno volgt dezelfde verhaallijn, al hebben de makers er wel hun eigen draai en interpretatie aan gegeven. Zo gaat het er net wat grover aan toe dan in het originele verhaal en zien de vijanden er ook net wat bloeddorstiger uit.
Dante's Inferno heeft qua gameplay veel weg van de God of War games, wat geen nadeel is. Je reist af naar de meest indrukwekkende locaties om het ene mythische monster na de andere duistere eindbaas een kopje kleiner te maken. Zowel de omgevingen als de characters zien er allemaal schitterend uit, wat de game samen met de immens grote vijanden erg veel sfeer geeft. De levels die je zult doorlopen, zijn onderverdeeld in ringen van de hel. Elke ring vertegenwoordigd één van de zeven hoofdzonden, zoals woede en vraatzucht. Elke 'ring' zal zijn eigen vijanden kennen. Zo zal een dikke dame, die erop uit is je levend te verslinden, je opwachten bij de ring van vraatzucht. Ook zal Dante regelmatig geconfronteerd worden met zijn eigen zonden en eigen verleden en zul je voor keuzes gezet worden die invloed hebben op de persoonlijkheid van Dante. Genoeg details om nog nieuwsgieriger te worden. ~ Daniëlle Akkermans
Bestel Dante's Inferno bij GameParty!
MX vs. ATV: Reflex (360/DS/PS3/PSP)
Reflex is alweer deeltje vier in de MX vs. ATV-serie. Een gemakzuchtige ontwikkelaar had de graphics opgepoetst, wat nieuwe dingetjes in de game gepropt en wat bugs eruit gehaald, maar de mannen van Rainbow Studios hebben er mooi werk van gemaakt. Natuurlijk, al deze dingen zitten er ook in, maar er is gekozen voor een geheel nieuwe manier om je motor of ATV te besturen. Normaal ben je gewend om een racegame met een analoge stick te besturen. In Reflex mag je echter met alle twee pookjes spelen. Wat een gewaagde zet van Rainbow Studios!
Met de ene stick bestuur je gewoon het voertuig, maar met de andere de rijder. Dit kan je bijvoorbeeld helpen om een bocht iets beter door te komen. Ik heb het gespeeld en het is even wennen, maar als je het eenmaal onder de knie hebt, dan is het erg leuk en werkt het erg lekker. Dit is natuurlijk persoonlijk; er zullen zeker weten mensen bijzitten die het verschrikkelijk gaan vinden. De game is echter al een tijdje uit in Amerika en daar is de algemene conclusie dat het goed werkt. De game wordt dan ook beter beoordeeld dan ooit. Reflex bevat weer lekker veel content, en DLC is ook al uit in de Verenigde Staten. Tel daar nog eens de online races bij op en je hebt een mooie racegame! ~ Robin Link
Bestel MX vs. ATV: Reflex bij GameParty!
02-02: Star Trek Online (PC)
05-02: Astroboy (DS/PSP/Wii)
05-02: Dante's Inferno (360/PS3/PSP)
05-02: Endless Ocean 2 (Wii)
05-02: Final Fantasy: Crystal Chronicles: The Crystal Bearers (Wii)
05-02: Karaoke Revolution (360/PS3/Wii)
05-02: MX vs. ATV: Reflex (360/DS/PS3/PSP)
Reageer op dit nieuws-item
Om te kunnen reageren moet je inloggen bij PSPParty.





